Aizvadīts pirmspēdējais Latvijas čempionāta posms

Pagājušajā svētdienā tika aizvadīts jau 4. Latvijas čempionāta posms, kas šoreiz norisinājās Dobelē, „Ceļa Ēzeļu” mototrasē. Lai arī sacensības nepulcēja lielu dalībnieku skaitu, trasē tik un tā bija vērojamas karstas cīņas, kurās par pjedestālu cīnījās arī mūsu komandas sportisti.

Pirmo reizi šajā trasē startēja MX2 J 4T klases pārstāvis Ansis Anševics, kuram divu braucienu summā izdevās izcīnīt 3. vietu. Diemžēl par augstāku rezultātu pacīnīties liedza piedzīvotais kritiens un pēc tā sekojošās tehniskās ķibeles pirmajā braucienā. „Šajā trasē startēju pirmo reizi un jau kvalifikācijā izdevās atrast labu ritmu un starp savas klases sportistiem uzrādīt trešo ātrāko apļa laiku par ko biju patīkami pārsteigts. 1. braucienā vidējs starts, un, cīnoties par augstākām vietām, uzbraucu uz liela akmens, kam sekoja kritiens un rezultātā saliekta stūre un noķīlētas bremzes. Nācās tikt līdz mehāniķu zonai, lai novērstu tehniskās problēmas, līdz ar ko tika zaudēts daudz laika. Pēdējā aplī tomēr spēju apdzīt savu konkurentu un finišēt 4. vietā. 2. brauciena startā saskrējos ar konkurentu, bet braucienā nezaudēju tempu un finišēju 3. vietā, kas arī dienas kopvērtējumā man deva 3. vietu. Liels paldies maniem atbalstītājiem un komandai!” stāsta Ansis.

Q OPEN klasē komandu pārstāvēja Reinis Bicāns. Braucienos Reinis ierindojās 5. un 6. vietā, kas rezultējās ar 6. vietu posmā. Šis Reinim bija pirmais Latvijas čempionāta posms šosezon, startējot Q OPEN klasē.

Pēc Viļakas un Pērnavas posmiem nogribējušies pēc braukšanas bija blakusvāģu ekipāža – Jānis Sedlenieks & Ģirts Indrjaitis, kuru lielākā vēlme bija aizvadīt divus braucienus posmā bez nelabvēlīgu laikapstākļu iejaukšanās. Tas šoreiz arī izdevās un braucienos tika iegūtas 7. un 8. vieta, kas dienas kopvērtējumā ierindoja 8. pozīcijā.

Trase bija perfekta, braucama un dinamiska, ko gan nevar teikt par mums pašiem,” atzīst Ģirts. "Jā, uz kopējā fona dienas rezultāts nav slikts, bet starta piedzīvojumi pirmajā braucienā, kad sapināmies ātrumos, gan otrajā braucienā, kad degunpriekšā Reesna (Tanel Reesna & Teet Eier) ar Rupeiku (Māris Rupeiks & Kaspars Liepiņš) nesadalīja pirmā līkuma iekšmalu, kā rezultātā mēs iesprūdām jau startā, sagandēja noskaņojumu dienas beigās. Pa ilgiem laikiem tikām nobraukt divus braucienus, par ko liels prieks. Tiekamies šo sestdien Ainažos.

Paralēli Latvijas čempionāta posmam Dobelē norisinājās arī „Dobeles Kausa” izcīņa veterānu sportistiem, kur Aigars Zviedrāns ieguva 19. vietu.

Noslēdzošais Latvijas čempionāta posms norisināsies 8. septembrī Cēsīs, bet jau šonedēļ Ainažos tiks dots starts Latvijas Amatieru un Junioru čempionāta 3. posmam.

Tiekamies trasē!

 

16.07.2019