Andim Valtam 7.vieta 1.Latvijas čempionāta posmā

1. Latvijas čepionāta posma otrajā sacensību dienā MX2 klasē spēcīgākais motokluba “X99/Slīterāni” pārstāvis bija Andis Valts. Braucējs atzīst, ka cīņa Aizputes Misiņkalna trasē nebija viegla, jo grūti bija pierast pie karstajiem laikapstākļiem, kas ietekmēja gan fizisko izturību, gan arī trases segumu. Braucēju sastāvs bija ļoti spēcīgs, bet Anda noskaņojums sacensību dienā bija pozitīvs, kā arī pats saka, ka juties labi un bija gatavs startiem: “Kvalifikācijā trase bija diezgan dubļaina un nebija viegli atrast labas trajektorijas un bija ļoti viegli kļūdīties, kas apgrūtināja ātrāka apļa uzstādīšanu. Uz kvalifikācijas beigām izdevās iebraukties un uzrādīju devīto apļa laiku.”

Pirmajā braucienā, izvēloties startēt no ārējās malas, starta moments izdevās labs, bet pirmajā līkumā no iekšējās malas startējošie izstūma Andi uz ārmalu, un viņš braucienu uzsāku ārpus desmitnieka. Pirmā apļa laikā izdevās pacelties uz devīto vietu, kurā noturējās pirmo brauciena daļu. Andis stāsta, ka pēc tam spēcīgi „piesita” rokas un nācās samazināt braukšanas tempu un piekāpties U.Spullem, tomēr centās turēties līdzīgā attālumā aiz konkurenta. Kad brauciens gāja uz beigām, rokas nedaudz „atlaida” un pēdējā aplī izdevās apdzīt Spulli un finišēt 8. vietā, zaudējot mazāk kā pus sekundi Igauņu braucējam.

Otrajā braucienā starts padēvas daudz sliktāk, bet pirmajā līkumā, iebraucot iekšmalā, izdevās uzsākt braucienu esot pirmajā labāko braucēju desmitniekā. Pirmā apļa laikā, Andis ierindojās 8. vietā un vairāk kā pus braucienu rats ratā turpināja cīņu ar igauņu braucēju par augstāku pozīciju. Pēc viņa apdzīšanas, nākošais konkurents trasē bija septiņu sekunžu attālumā K. Drevinskis, kurš visu braucienu savu pozīciju noturēja stabili, nepielaižot tuvāk konkurentus. No muguras Andim strauji pietuvojās T.Šileika, ar kuru arī sīvā cīņā aizvadīja atlikušo braucienu. Andim vietu izdevās noturēt un finišēt augstajā 7. vietā.

Divu braucienu summā 7. vieta.

“Ar sacensībām esmu apmierināts, ātrums trasē bija labs, uz moča jutos labi, bet pietrūka fiziskā sagatavotība. Lielu paldies saku vecākiem un visai “X99/Slīterāni” komandai par atbalstu gan finansiāli, gan morāli,” pēc sacensībām pasakās Andis Valts. 

29.04.2014