Andis ar Ričardu aizvada pirmās sacensības

Sestdien 05.04.2014. Raunā uz pirmo LAMA posmu motokrosā devās divi mūsu komanda braucēji Andis Valts un Ričards Zālīte. Abiem braucējiem šīs bija pirmās sezonas motokrosa sacensības. Andim Izdevās izcīnīt augsto 2.vietu un Ričardam 3.vieta starp Quad Fedeācijas braucējiem un absolūtā vērtējumā 5.vieta.

Andis Valts par sacensībām: „Šajā trasē vēl nekad nebiju braucis un īsajā kvalifikācijas braucienā bija grūti pie tās pierast, bet tomēr izdevās uzrādīt trešo apļa laiku aiz  K.Sabuļa un V.Aļeksējeva.

Pirmajā braucienā nepadevās starts un braucienu uzsāku apmēram no astotās vietas. Pirmo apli izdevās veikt diezgan labi, apsteidzot vairākus braucējus. Tuvākajos apļos labā cīņā apsteidzu arī D.Gorbenko un D.Paļkovski, paceļoties uz trešo vietu. Sākuma daļā temps bija labs un nedaudz pietuvojos līderiem, bet brauciena otrajā pusē „piesita”’ rokas un, samazinot tempu, stabili nobraucu līdz finišam.

Otrajā braucienā pēc laba starta momenta pieļāvu nelielu kļūdu un starta taisnē, zaudējot nedaudz laika, pirmajā līkumā iebraucu kā piektais, bet ātri izdevās iekarot 3.vietu. Pirmajos apļos pieļāvu dažas kļūdas putekļainās trases dēļ, kas ļāva atrauties līderiem Aļeksējevam un Sabulim. Pēc brauciena vidusdaļas un Sabuļa izstāšanās, braukšanas temps nostabilizējās un atlikušo braucienu aizvadīju līdzīgā ātrumā ar līderi, finišā otrā vietā braucienā, kā arī kopvērtējumā.

Sezona iesākusies samērā veiksmīgi un uz moča jūtos labi, tomēr vēl nepieciešami braukšanas treniņi, lai varētu visu braucienu izturēt agresīvākā un vienmērīgā tempā.”

Ričards Zālīte par sacensībām: „Pirms kvalifikācijas biju nolēmis doties trasē pēdējais, bet izrādījās, ka par maz palaidu priekšā braucošos un visu kvalifikāciju aiz kāda “aizķēros”. Tā dēļ nācās samierināties tikai ar 12.vietu.

Pirmais brauciens iesākas ļoti neveveksmīgi, jo pirmajā līkumā iebraucu pēdējais un putekļu mākonī neko nespēju redzēt. Jau no brauciena pirmiem metriem uzsāku cīņu par augstākām vietām. Brauciena laikā daudz kļūdas, bet spēju aizcīnīties līdz 6.vietai.

Pirms otrā brauciena aprunājos ar komandas biedru Andi Valtu par pareizāku starta vietas izvēli un pirmās taisnes izbraukšanu. Rezultāts manāms, jo starta momentu nokavēju, bet, pareizi izbraucot pirmo līkumu, man izdevās braucienu sākt no 7.vietas. Brauciena sākumā dažas kļūdas un pazaudēju pāris vietas, bet brauciena gaitā tās atguvu un finišēju 5. vietā.

Ar šī sacensībām esmu apmierināts, jo šī gada galvenie starti man ir Latvijas Čempionātā Quad Iesācēju klasē, kā arī abos šīs dienas braucienos ātrums ar katru apli kļuva lielāks. Ziemas laikā ir ielikta laba fiziskās sagatavotības bāze, tagad tikai jāpiestrādā vairāk pie braukšanas. Nākamais starts Aizputē, 1. Latvijas Čempionāta posmā. Gribu lielu paldies teikt visiem, kas atbalstīja - komandai, ģimenei un Laiprieks.lv.”

Nākamais starts komandas braucējiem jau 12-13.04.2014. Ķegumā, Baltijas izaicinājuma kausā. Gaidām visus fanus un atbalstītājus Ķegumā.

06.04.2014