Andis Valts #399 par sasniegto Lēdmanē

Setdien 08.01.2014. Lēdmanē tika aizvadīts, iespējams, pēdējais Skioringa posms. Šai posmā mūsu komandu pārstāvēja vairāki braucēji un šoreiz par sasniegto Andis Valts.

Kross ar redzēm.

1. starts nepadevās diez ko labi un braucienu uzsāku no vidus. Jau pirmajos apļos vairākas reizes tiku pamatīgi apšļakstīts ar ūdeni no citiem braucējiem un visa drēbes bija slapjas. Temps braucienā bija labs un ar katru apli izdevās pakāpties arvien augstāk. Aptuveni brauciena vidusdaļā aizcīnījos līdz 4. vietai un jau biju pietuvojies līderu trijniekam. Pēc viena no līderu kritienam pacēlos uz 3. vietu, kurā arī finišēju aiz komandas biedra D.Kurmja.

2. braucienā starts jau daudz labāks un diezgan ātri biju jau 3. vietā. Līderiem nedaudz izdevās izveidot pārsvaru, kurš brauciena laikā vairākas reizes mainījās, bet finišā 3 vieta.

3. braucienā starts bija līdzvērtīgs 1. startam ,bet ļoti labi izdevās apsteigt vairākus braucējus pirmajos līkumos un pacelties uz 4. vietu. Pēc dažu apļu cīņas ar L.Kozlovski, kurš vairāk kārt spēcīgi mani „aplēja”, pacēlos uz 3. vietu, kā arī finišēju.

Skijorings MMK (Mazā Meistaru Klase)

1. braucienā ar slēpotāja pieslēpošanu starts padevās labs un pirmajos līkumos bijā ceturtie. Vēl apmēram apli izdevās noturēties līderu tuvumā, bet vienā no peļķēm izslīdēja priekšējais rats un piedzīvojām kritienu, kurā zaudējām vairākas pozīcijas. Braucienu turpinājām stabili un finišējām 11. vietā.

2. braucienā ar braucēja pieskriešanu neizdevās tik labi uzsākt braukšanu un brauciens uzsākts no vidus. Par cik trase bija jābrauc pretējā virzienā, bija nedaudz grūtāk piešauties pie braukšanas. Braucienā pieļāvām dažas kļūdas, bet kopumā bez kritieniem un finišā 9. vieta.

Neskatoties uz to, ka laikapstākļi nelutināja ar sniegu un salu un uz to, ka drēbes bija cauri  slapjas pēc pirmā treniņapļa, sacensības, manuprāt, bija aizraujošas, jo bieži nesanāk braukt pa ledu uz kura ir peļķes kā pēc spēcīgām lietavām. Arī rezultāts bija samērā labs, ar kuru esmu apmierināts.

Šajā īsajā ziemas sacensību seriālā, startējot 3 no 5 pieciem posmiem, krosā ar radzēm kopvērtējumā izdevās iegūt 4. vietu, bet skijoringā MMK startējot kopā ar Reini Purvēnu izdevās izcīnīt 14. vietu.

Paldies Jānim Lapsiņam un Mārim Valtam, kuri katrās sacensībās superātrā tempā pa četrām reizēm mainīja riteņu komplektus, lai es varētu startēt abās klāsēs- Kross ar radzēm un Skioringā.

09.02.2014