Ar sacensībām Ķegumā noslēgusies 2018. gada Latvijas čempionāta sezona Q un B/V klašu sportistiem

Aizvadītajā sestdienā Ķegumā norisinājās pēdējais Latvijas, Latvijas Junioru un Amatieru čempionāta posms kvadraciklu un blakusvāģu klasēm. Sezonas noslēdzošais posms iezīmējās ne tikai ar skaistām uzvarām, bet arī ar tehniskām ķibelēm un kāda sportista karjeras noslēgumu..

 

Kā ierasts sacensības atklāja paši mazākie sportisti. Q50 klasē komanda svinēja dubultuzvaru, uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpjot Kārlim Straubergam, bet pakāpienu zemāk – Artūrs Šneiders. Savukārt Q50 Rūķu klasē godpilnā 2. vieta Robertam Valdmanim. Lielisks sniegums Ķegumā arī Martinam Puhaļskim, kurš Q70 klasē izcīnīja 2. vietu.

 

Q Hobby klasē nepārspēta palika Monta Dišlere-Kirilko, kura finiša līniju abos braucienos sasniedza visātrāk. Džeinai Rendijai Tribai posmā 8. vieta.

 

Arī Q Veterānu klasē komandai uzvara, pjedestāla augstāko pakāpienu iekarojot Danielam Baltajam. Diemžēl arī šajā posmā tehniskas ķibeles neļāva par uzvaru pacīnīties Jānim Kirilko, kurš pirmajā braucienā izstājās, bet otrajā izcīnīja uzvaru.

 

Ne visai veiksmīgs posms Q Amatieru klases pārstāvim Reinim Bicānam, kurš pavisam nesen ir atgriezies atpakaļ trasē pēc maija sākumā iegūtās traumas Aizputes posmā. Šoreiz Ķegumā netika izcīnīts neviens punkts.

 

Savas pēdējās sacensības kvadracikla mugurā aizvadīja Q OPEN klases sportists Valters Dišlers-Kirilko, kuram šīs sacensības izvērtās visnotaļ dramatiskas. “Pēc Jāņa Kirilko iniciatīvas izdomāju noslēgt savu kvadru karjeru un vēl pēdējo reizi uzlaist sacensībās. Lieki piebilst, ka šosezon pirmo un pēdējo reizi uz kvadra uzkāpu maija sākumā, braucot Aizputes posmā. Visu sezonu esmu trenējies ar solo motociklu, tapēc uz nekādiem rezultātiem nemērķēju un, cerot, ka vēl māku ar kvadru braukt, var uzlaist vēl reizīti.

1. braucienā sāku startu no beigām, pāris braucējus apsteidzu un brauciena vidū tosola trubu nošauj nost un tosols aiziet pa gaisu. Labi, uzreiz braucu nost, lai var sākt remontēt. Dzesēšana saremontēta, atkal jau var braukt.

2. brauciens - atkal sāku startu no beigām, pāris braucējus apsteidzu, tieku līdz 5. vietai un tad sākas jautrība - pazūd izpūtējs, pazūd tosols, pazūd sajūgs, pazūd bremzes un tad pazūd priekšējais rats. Paldies Dievam ļoti veiksmīgā vietā, nevis kādā lecienā. Nu neko, arī no 2. brauciena nākas izstāties.

Protams, kvadram šis bija milzīgs pārbaudījums, jo vienā dienā ar vienu kvadru startēju gan es, gan Kirils, tikai dažādos braucienos. Nobrauc viņš un kāpju uzreiz virsū es un braucu uz savu braucienu.

Bet nu ar šīm sacensībām es oficiāli noslēdzu savu 8 gadus ilgo kvadru karjeru un turpmāk redzēsiet mani tikai uz solo motocikla. Sākam mācīties braukt no jauna.” par sacensībām stāsta Valters.

Ķegumā uz starta stājās arī B/V Veterānu klases ekipāža – Kaspars Tučis & Oskars Kuzņecovs, kuriem šoreiz nācās samierināties ar 5. vietu posma kopvērtējumā.

Līdz ar pēdējā posma noslēgšanos ir zināmi čempionāta kopvērtējuma rezultāti. Varam lepoties, ka mūsu komandā ir tik spēcīgi vīri & dāmas, kas visas sezonas garumā cīnījās par katru trases metru un, galvenokārt, izbaudīja atrašanos trasē. Lūk, rezultāti:

Q50 Rūķi – Roberts Valdmanisvicečempions
Q50 – Kārlis Straubergsčempions
Q50 – Artūrs ŠneidersIII vieta
Q70 – Martins Puhaļskisvicečempions
Q Hobby – Monta Dišlere-Kirilko – 4. vieta (izlaisti 2 posmi)
Q Hobby – Edijs Bērtiņš – 9. vieta
Q Hobby – Džeina Rendija Triba – 11. vieta
Q Veterāni – Jānis Kirilko – 4. vieta
Q Veterāni – Daniels Baltais – 5. vieta (izlaists 1 posms)
Q Veterāni – Artūrs Skuja – 15. vieta
Q Amatieri – Reinis Bicāns – 4. vieta (izlaisti 3 posmi)
Q Amatieri – Rinalds Dišlers-Kirilko – 5. vieta
Q Open – Valters Dišlers-Kirilko – 15. vieta
Q Open – Ričards Zālīte – 16. vieta
B/V Veterāni – Kaspars Tučis & Oskars Kuzņecovsčempioni
B/V – Kristaps Rozenbergs & Lotārs Aleksejevs – 9. vieta

Sezona joprojām turpinās solo motociklu sportistiem, kuri savas noslēdzošās sacensības Latvijas čempionātā noslēgs 23. septembrī Cēsīs.

Tiekamies trasē!

20.08.2018