Elvijam ar Valentīnu pjedestāls Ķegumā

Šajā nedēļas nogalē norisinājās ilgi gaidītais Pasaules čempionāta blakusvāģiem Latvijas posms. Uz Ķegumu pavisam bija ieradušās 34 blakusvāģu ekipāžas, lai sacenstos par uzvaru „Zelta Zirga” mototrasē. Šoreiz veiksmīgs posms Valentīnam Žirū ar Elviju Mucenieku, kuriem izdevās izcīnīt vietu uz pjedestāla pakāpiena, bet diemžēl nevienā no finālbraucieniem nestartēja Kristofs Santermanss ar Lauri Daideru.

 

Sestdien kā ierasts norisinājās brīvie treniņi un kvalifikācijas braucieni. Diemžēl A grupas brīvajā treniņā neveiksmīgi pēc lēciena piezemējās Kristofs Santermanss ar Lauri Daideru, kā rezultātā Kristofs smagi atsita roku. Lai arī pēc tam kvalifikācijas braucienā izcīnīta 9. vieta un garantēta starta vieta svētdienas finālbraucienos, sāpošā roka svētdienas rītā lika par sevi manīt un tika pieņemts lēmums abos finālbraucienos nestartēt. Līdz ar zaudētajiem punktiem Kristofs ar Lauri ir noslīdējuši čempionāta kopvērtējumā uz 14. pozīciju.

Savukārt veiksmīgs posms izvērtās Valentīnam Žirū ar Elviju Mucenieku, kuri jau sestdien pierādīja, ka ir spēcīgi konkurenti cīņā par posma uzvaru, B grupas kvalifikācijas braucienā finišējot kā līderi. Pirmajā braucienā sīva cīņa no starta līdz pat finišam ar desmitkārtējo pasaules čempionu Danielu Vilemsenu. Šoreiz braucienā nācās atzīt šī pieredzējušā sportista pārākumu, finišu sasniedzot 2. pozīcijā. Otrajā braucienā ne visai veiksmīgs starts, bet cīnoties un nepadodoties šajā smagajā trasē, Valentīnam ar Elviju finišu izdevās sasniegt 4. pozīcijā, kas dienas summā rezultējās ar vietu uz pjedestāla trešā pakāpiena.

Kā Elvijs atzina pēc tam, tad Valentīnam šī nav no mīļākajām trasēm un šī posma mērķis bija iekļūt TOP 5. Redzot abos braucienos, ka ir iegūta stabila pozīcija tika nolemts trasē lieki netrakot, jo pirms otrā brauciena trase bija kļuvusi ļoti bīstama ar „izsistajām špūrēm”.

Gaidāmā nedēļas nogale abām ekipāžām ir brīva no sacensībām, bet jau Līgo nedēļā Lauris ar Kristofu sacentīsies 7. Vācijas čempionāta posmā, savukārt Elvijs ar Valentīnu aizvadīs Francijas čempionāta 6. posmu.

Tiekamies trasē!

Pasaules čempionāta kopvērtējums pēc Ķeguma posma:

1. Etjēns Bakss un Nikolas Musē – 226 pts
2. Valentīns Žirū un Elvijs Mucenieks – 213 pts
3. Daniels Villemsens un Robijs Bakss – 203 pts
14. Kristofs Santermanss un Lauris Daiders – 62 pts

11.06.2017