Elvijs Mucenieks:"Stelpē centīsimies izcīnīt uzvaru."

Aizvadītajā nedēļas nogalē pēc ilgāka pārtraukuma Austrijā norisinājās Pasaules blakusvāģu čempionāta posms, kurā vietu uz pjedestāla izcīnīja Valentīns Žirū un Elvijs Mucenieks. Igaunijā tika aizvadīts šī gada Pasaules Junioru čempionāts, kurā ar tehniskām ķibelēm cīnījās Kārlis Alberts Reišulis, savukārt tepat Gulbenē norisinājās jau sestais Latvijas Alternatīvās Motosporta Asociācijas (L.A.M.A.) čempionāta posms, kurā uzvaras laurus plūca arī mūsu komandas sportisti.

 

Austrijā tika aizvadīts jau astotais Pasaules blakusvāģu čempionāta posms, kurā par uzvaru cīnījās šī brīža čempionāta kopvērtējuma otrās vietas ekipāža Valentīns Žirū & Elvijs Mucenieks. Diemžēl šajā posmā pie starta nevarēja redzēt Kristofu Santermansu & Lauri Daideru, jo Kristofs joprojām atgūstas no Ķeguma posmā iegūtās rokas traumas.

Valentīns & Elviju posmā uzrādīja lielisku sniegumu, braucienos izcīnot 1. un 2. vietu, kas dienas kopvērtējumā viņiem ļāva kāpt uz pjedestāla otrā pakāpiena (vienāds punktu skaits kā posma uzvarētājiem).  

Nedēļas nogale nebija no vieglākajām, bet parādījām labu rezultātu. Sestdien uzvarējām savas grupas kvalifikācijas braucienā, bet svētdien izdevās būt ātrākajiem pirmā brauciena startā un ar lielu pārsvaru uzvarēt braucienā. Otrajā braucienā nācās vairāk pacīnīties, kas rezultējās ar otro vietu braucienā, un, ar vienādu punktu skaitu, bijām otrie arī dienas kopvērtējumā. Nekas nav beidzoes un sezona turpināsies jau nākamnedēļ Stelpē. Ceru, ka mājas sienas mums palīdzēs. Liekas, ka esam labā formā un ātrumā, un Stelpē centīsimies izcīnīt uzvaru.” stāsta Elvijs.

Neveiksmīgi Pasaules Junioru čempionāts Igaunijā noslēdzās Kārlim Albertam Reišulim, kurš šajās sacensībās startēja MX65 klasē (šosezon Latvijā Kārlis startē ar 85cc mocīti). Pirmajā braucienā slikts starts, pēc kura sekoja kritiens. Atgūstot vairākas pozīcijas, tehniskas problēmas kā rezultātā nācās iebraukt mehāniķu zonā. Diemžēl 2. brauciens beidzās vēl nesākoties, jau iepazīšanās aplī tehniskas problēmas, kā dēļ braucienu nācās vērot no trases malas.

Savukārt Gulbenē norisinājās L.A.M.A. čempionāta 6. posms, kurā uzvaras laurus Q50 klasē plūca Kārlis Straubergs. Uz Gulbeni bija devies arī Q Juniori klases pārstāvis Reinis Bicāns, kuram posmā augstā 2. vieta.

Nākamās sacensības jau rīt, kad Mārupē tiks aizvadīts Mini motokrosa čempionāta posms pašiem mazākajiem motosportistiem, bet jau svētdien Saldū uz starta ātrākie solo motociklu klašu sportisti cīnīsies par vietu uz pjedestāla Latvijas Kausa posmā.

Tiekamies trasē!

01.08.2017