Latvijas „Grand Prix” Pasaules Čempionāts motokrosā blakusvāģiem un Eiropas Čempionāts kvadricikliem

12./13. augustā vienā no skaistākajām mototrasēm, Sporta un atpūtas parkā „Pīlādžu mototrase” Stelpē, Vecumnieku novadā, jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies FIM Latvijas Grand Prix Pasaules Čempionāts blakusvāģiem un Eiropas Čempionāts kvadricikliem, kurš pulcē Pasaules un Eiropas spēcīgākos un ātrākos motosportistus.

 

Pasaules Čempionātu blakusvāģiem Stelpē pārstāvēs arī viena no šī brīža Pasaules top ekipāžām, Latvijas ekipāža, Jānis Daiders/Kaspars Stupelis kā arī Elvijs Mucenieks ar pilotu Valentīnu Žirū, kuri šajā sezonā ir vieni no vadošajiem sportistiem pasaulē. Pie starta barjeras šajā Pasaules Čempionāta sezonā augstās vietās ierasts redzēt arī citus Latvijas līdzbraucējus: Lauri Daideri un Haraldu Kurpnieku.

Pēc aizvadītajiem deviņiem Pasaules Čempionāta posmiem 1.vietā atrodas Etjēns Baks ar līdzbraucēju Nikolā Musē, 2.vietā Valentīns Žirū ar latviešu sportistu Elviju Mucenieku, bet trešajā vietā Daniels Vilemsens ar līdzbraucēju Robiju Baksu. Šajā sezonā franču pilotam, Valentīnam Žirū ar Elviju Mucenieku, ir visas iespējas cīnīties par Pasaule čempionu titulu, jo pašreiz no pirmās vietas viņi atpaliek par 13 punktiem, bet  priekšā vēl 5 Pasaules Čempionāta posmi.

Startam Stelpē pieteiktas 53 blakusvāģu ekipāžas, kuru starpā pēc ilgu gadu pārtraukuma, sešas Latvijas ekipāžas. Pēdējo reizi Latvijā piecas Latvija ekipāžas pie starta barjeras stājās 2007.gadā Ķegumā, kad vēl Pasaules Čempionātā startēja Kisters Serģis  kopā ar Kasparu Stupeli. Šī tendence liek domāt par blakusvāģu popularitātes atgriešanos Latvijā.

Paralēli Pasaules un Eiropas Čempionātam norisināsies starptautiskas sacensības citās blakusvāģu klasēs, t.sk.:
b/v Seniori,  b/v Veterāni, b/v ar gaisa dzesēšanu, b/v Juniori, b/v Vēsture, b/v Bērni.

12.augusta vakarā pēc spraigās kvalifikācijas sacensību dienas norisināsies „Pīlādžu mototrases” nakts balle, kur uzstāsies DJ [EX] Da Bass ar Eināru Latiševu (Live perkusijas). Vakara pasākumu iesildīs un noslēgs DJ Alvis Still. 23:00 paredzēta sacensību svinīgā uguņošana.

Atceroties, ka augusts ir viens no siltākajiem Latvijas mēnešiem, tas būs pats īstais brīdis, lai ar ģimen un draugiem atpūstos, izbaudītu skaisto vidi trasē kā arī atbalstītu  motosportistus trasē. Trases infrastruktūra ir radīta gan sportam, gan atpūtai tādejādi sniedzot iespējas atpūsties ikvienam.

Sīkāka informācija par trasi un sacensībām www.piladzis.lv.
Divu dienu biļetes pieejamas biļešu servisa kasēs kā arī pasākumā uz vietas.

Tiekamies Stelpē!

Foto: Jānis Pastars

08.08.2017