Montai 5.vieta 1.Latvijas Čempionāta etapā Aizputē

Sestdien 26.04.2014. Aizputē Misiņkalna mototrasē risinājās Latvijas Čempionāta 1.posms. Uz šīm sacensībām devās arī viena no mūsu komandas lielākajākām cīnītājām Monta Dišlere Kirilko. Montai 1.posmā izcīnīta augstā 5.vieta.

Montas komentārs par sacensībām: „ Uz šīm sacensībām braucu ar pilnīgu neziņu, kāda būs konkurence, kā man ies uz citu fona un vai mans kvadrs vispār būs braucējs. Kvalifikācijā sapratu, ka šogad jābrauc trasē pretējā virzienā kā iepriekš un šādā virzienā nekad nebiju braukusi, tādēļ trase jāmācās bija pilnīgi no jauna. Ļoti ilgs laiks pagāja, kamēr atcerējos vispār trasi un lēcienus un tikai pēdējā aplī uzstādīju kaut cik pieņemamu apļa laiku.

Pirmajā braucienā startā aizgāju 4. no visiem braucējiem, kas man deva papildus spēku un stimulu cīnīties un nelaist konkurentus garām. Puss braucienu spēju noturēt savu maksimālo tempu, taču pēdējos 4os apļos spēks katastrofāli izsīka un bija ļoti ļoti piedzītas rokas, nespēju vairs noturēt stūri rokās. Jutu, ka pat taisnē nespēju vairs uzdot gāzi. Brauciena laikā mani apdzina ātrākie no konkurentiem, taču līdz brauciena beigām tik un tā saglabāju augsto 9.vietu starp visiem un 5.vietu starp iesācējiem.

Uz otro braucienu bija ļoti grūti saņemties, jo laiks starp abiem braucieniem un visa diena kopumā bija gara un nogurdinoša, tādēļ jau uz startu izgāju jau ar mazliet nolaistām rokām un jūtamu bezspēku. Startā līdz līkumam bija viss labi, bet līkumā puteklis, jutu, ka spiediens no iekšmalas un ārmalas, nebija kur likties- nācās bremzēties. Startā aizgāju diezgan slikti- kaut kur uz beigām. Mans mērķis bija nobraukt braucienu līdz galam, jo trase bija tik ļoti smaga un sapratu, ka mani spēki cīņai bija izsīkuši jau pirmajā braucienā. Lai arī cik grūti nebija, centos cīnīties līdz pēdējam, lai vismaz maniem atbalstītājiem būtu prieks skatīties un tētim būtu lepnums par to, ka cenšos ņemt piemēru no viņa -nekad nepadoties bez cīņas.

Kopumā savu 1. Latvijas čempionāta posmu vērtēju kā ļoti labu. Galvenais - tikt līdz galam, nepadoties un cīnīties līdz pēdējam spēka izsīkumam, kas šoreiz arī izdevās par viesiem 100%.”

Jau 1.maijā Valmierā sāksies arī Superkausa seriāls, bet uz šo Monta dosies kā atbalstitājs, lai ar lielāku cīņu vārētu doties trasē jau svētdien Lietuvas čempionātā.

Tiekamies trasē...

28.04.2014