Nedēļas nogales starti Latvijā, Lietuvā un Vācijā

Aizvadītajā nedēļas nogalē bijam visnotaļ aktīvi, paviesojoties Stelpē, Apē un pat pie kaimiņiem Lietuvā un Vācijā. Piedalījāmies vairākās sacensībās, gatavojoties šajā nedēļas nogalē gaidāmajam Latvijas un Igaunijas čempionāta posmam Tartū.

 


Aizvadītajā sestdienā Stelpē norisinājās ikgadējās “Sidecar Kings Retro” sacensības, kurās piedalījas arī mūsu komandas pārstāvji. Q OPEN klasē uz starta izgāja Monta Dišlere-Kirilko, Rinalds Dišlers-Kirilko un Džeina Rendija Triba. Diemžēl ar tehniskām ķibelēm cīnījās visi sportisti. Monta sacensības vēroja no trases malas, nevienu punktu neizdevās izcīnīt arī Rinaldam, bet pie 15 punktiem pirmajā braucienā tika Džeina.

 

Savukārt nepārspējams trasē šoreiz bija Jānis Kirilko, kurš startēja Q 35+ klasē. Pārliecinoša uzvara ne tikai savā klasē, bet arī, startējot kopā ar Q OPEN klases pārstāvjiem, Jānis bija 3. labākais viņu vidū!

 

Divas sacensību dienas pēc kārtas aizvadīja mūsu blakusvāģu ekipāža – Kristaps Rozenbergs ar Lotāru Aleksejevu. Stelpē B/V PRO klasē izcīnīta 5. vieta, bet svētdien, startējot tradīcijām bagātajās “Vaidavas Kausa” sacensībās, izcīnīta 6. vieta.

 

Svētdien, uz Lietuvas čempionāta 2. posmu Šauļos, devās Monta, Jānis un arī Kristaps Veinbergs. Q PRO klasē Kristpam divu braucienu summā izdevās ierindoties 5. vietā, 1. braucienā finišējot augstajā 3. pozīcijā. Kā atzina sportists, tad 2. braucienā spēks nedaudz tomēr pietrūka, lai pacīnītos par pjedestālu dienas kopvērtējumā.

 

Ar tehniskām ķibelēm Lietuvā turpināja cīnīties Monta. Nebraucot kvalifikācijas braucienu, Montai izdevās iziet uz starta abos finālbraucienos, taču arī tajos tehnika turpināja niķoties. Lai taupītu motociklu, 1. braucienā tika mazināts temps, bet 2. braucienā, pēc kritiena startā, tika pieņemts lēmums braucienu neturpināt. Ņemot vērā, ka Monta bija vienīgā meitene, kas izgāja uz starta sacensībās, viņa ierindojās 1. vietā Q Meiteņu klases vērtējumā.

 

Nepārspējamu sniegumu Lietuvā rādīja arī Montas tētis Jānis. Pēc uzvaras Stelpē enerģija nekur nebija pazudusi, par ko liecināja 1. brauciena rezultāts – pēc ne visai veiksmīga starta, Jānim no 12. pozīcijas izdevās aizcīnīties līdz 3., tad atkrist atpakaļ uz 5. pozīciju un pēdējos apļos izraut uzvaru! Arī 2. braucienā Jānim ne visai izdevās starts, kas nozīmēja karstas cīņas trasē. Šajā braucienā nedaudz pietrūka, lai iegūtu uzvaru, bet dienas kopvērtējumā tik un tā izcīnīta augstā 2. vieta.

 

Paralēli sacensībām Latvijā un Lietuvā, uz Vācijas “Quad Kids” sacensībām bija devušies divi mūsu mazākie kvadraciklu sportisti – Kārlis Straubergs un Martins Puhaļskis. Startējot sacensībās, kurās piedalās sportisti līdz 13 gadu vecumam, Kārlim ar 50cc motociklu izdevās izcīnīt uzvaru, 5. vietu apsteidzot pat par apli, bet godpilnajā 2. vietā kāpa Martins, svinot Latvijas dubultuzvaru šajās sacensībās!

 

Esam kārtīgi iesildījušies, lai turpinātu rādīt veiksmīgu sniegumu arī Tartū.

 

Tiekamies trasē!

23.05.2018