No sapņa līdz realitātei

Savu bērnību esmu pavadījusi tēva mototrasē „Eriņi”. Kā parasti saku – esmu piedzimusi motokrosa ģimenē. Tēvs ir pielicis savu pirkstu Latvijas motosporta vēsturē, esot vienam no B līgas aizsācējiem. Abi brāļi ir motosportisti, šobrīd gan hobiju līmenī – viens no viņiem menedžeris un liels atbalsts jaunajiem sportistiem, otrs – entuziasts, palīdzot tēvam rīkot „M-trase.lv” treniņkrosus Ziemeļvidzemē un pašam tajos arī startējot mx klasē. Mēs ar mammu vienmēr esam bijušas blakus saviem ģimenes vīriešiem kā viņu lielākais atbalsts.

Katru sacensību beigas, vienmēr bija mans gaidītākais laiks, jo tad pati kāpju uz moča un dodos izmēģināt trasi. 2012. gada sezonas noslēgumā Eriņos ar interesi savu kvadraciklu man uzticēja Jānis Kirilko. Kopš tās dienas viņš iesāka sarunas par to, ka man ir jābūt otrajai meitenei Lavijā (pirmā ir viņa meita Monta Dišlere-Kirilko), kura vīru konkurencē startētu kvadru klasē. Pagāja gads un 2013. gada sezonas noslēgumā no sava brāļa Jāņa Lapsiņa saņēmu piedāvājumu 2014. gada sezonā startēt jaunizveidotās motokomandas „x99/Slīterāni” sastāvā. Lai arī motocikls no komandas puses tiktu nodrošināts, es apzinājos, cik liels ir nepieciešams sākotnējais ieguldījums, tāpēc man tas likās tikai kā tāls sapnis.

Iepazinos ar labdarības iniciatīvu LabieDarbi.lv. Tas ir projekta konkurss, kura ietvaros tiek atbalstīti radoši, talantīgi, apņēmīgi un mērķtiecīgi Latvijas iedzīvotāji viņu individuālo mērķu, kam nav tieša komerciāla rakstura, sasniegšanā. Tieši tad es sapratu, ka mans oficiāls starts motokrosa sacensībās kvadru klasē tomēr ir iespējams. Klusām pastāstīju arī citiem gan par saņemto piedāvājumu startēt sacensībās, gan par ideju, kā to visu varētu realizēt. Rezultātā – saņēmu necerēti lielu pozitīvo stimulu neapstāties, beigt domāt, ko par mani padomās citi, un sākt rīkoties.

Čeļš caur šo projektu konkursu nebija viegls. Jau pirmais lūzuma punkts bija pirmajās minūtēs, ieraugot pārējos projektus. Šī vienīgā sākotnējā vēlme nerimās visu konkursa laiku – kaut visi šie projekti varētu uzvarēt. Tagad saprotu, ka galvenais, kas man palīdzēja šajā mēnesī, bija mana līdzšinējā attieksme pret dzīvi un citiem cilvēkiem. Pozitīvisms, atbalsts apkārtējiem un daudzie brīvprātīgie darbi tagad atmaksājās, saņemot necerēti lielu atbalstu, motivāciju un ticību no radiniekiem, draugiem un paziņām. Projektu iesniedzēja biju viena, bet izveidojās vesela komanda, kura cīnījās, lai to realizētu. Loma bija katram, pat tiem, kuri iespējams neatdeva nevienu balsi, bet palīdzēja ar saviem vārdiem. Atkal pārliecinājos, cik spēcīgs var būt pat viens vārds īstajā brīdī un cik nozīmīgi ir to pateikt skaļi.

Uzzinot atbildi, ka labdarības iniciatīva LabieDarbi.lv piešķir finansējumu, manas emocijas nebija, kā vairākums iedomājas – lēciens gaisā un sajūta, ka zem kājām pazūt gravitātes pievilkšanās spēks. Tieši pretēji. Starp pateicības vārdiem galvā mijās domas par darbu, kas jāturpina ieguldīt ar vēl lielāku atdevi.

Tagad mans mērķis ir turpināt uzlabot savu fizisko izturību un spēku startiem. Marta sākumā no apkopes atgriezīsies man paredzētais kvadracikls un tad sāksies arī intensīvi treniņi uz moča. Man trūkst pieredzes cīņai trasē ar citiem braucējiem, tādēļ katras sacensības būs kā pieredze un laba skola visiem nākošajiem startiem. Pirmās sacensības būs jau 26. aprīlī – Latvijas čempionāts Aizputē. Joprojām mazliet biedē pats starts, bet bez tā jau trasē netikšu.. ;)

Sacensību kalendārs:

26. aprīlis – 1. posms LV čempionātā Aizputē

3. maijs – 1. posms LT čempionātā Viļņā

28. jūnijs – 2. posms LV čempionātā Viļakā

5. jūlijs – 2. posms LT čempionātā Panevežys pilsētā

16. augusts – 3. posms LT čempionātā Paruojis pilsētā

30. augusts – 3. posms LV čempionātā Cēsīs

16. septembris – 4. posms LV čempionātā Dobelē

20. septembris – 4. posms LT čempionātā Ruopiškis pilsētā

10.02.2014