Noslēdzies Latvijas čempionāta III posms

Sestdien un svētdien Pērnavā norisinājās jau 3. Latvijas čempionāta posms, sestdien pie starta barjeras stājoties solo motociklu klašu pārstāvjiem, bet svētdien – kvadraciklu un blakusvāģu sportistiem. Uz Pērnavu, cīnīties par čempionāta kopvērtējuma punktiem, devās arī mūsu sportisti.

 

Sestdien sacensībās komandu pārstāvēja Ansis Ansevičs, kurš savus spēkus pārbaudīja MX2 klasē. Divu braucienu summā Ansis ierindojās 25. pozīcijā.

Svētdien komandas sportistu pulks jau bija lielākā skaitā un kā pirmais trasē cīņā devās Roberts Trautmanis un Kārlis Straubergs. Šogad Kārlis pirmo gadu startē Q100 klasē, kas nozīmē, ka nākas sacensties arī ar gados vecākiem sāncenšiem. Divos braucienos Kārlis uzrādīja stabilu sniegumu, kas rezultējās ar 5. vietu dienas kopvērtējumā. Savukārt Robertam izdevās izcīnīt godpilno 2. vietu ATV Bērnu klasē.

Nedaudz lielākajā Q Junioru klasē par pjedestālu sacentās Reinis Bicāns, divu braucienu summā izcīnot vietu uz pjedestāla 2. pakāpiena. Pērnavā startēja arī Jānis Kirilko, kuram šoreiz nācās piekāpties kaimiņu sportistiem un samierināties ar 4. vietu Q Veterānu klases vērtējumā.

Starp pirmajiem un otrajiem braucieniem daba ieviesa savas korekcijas – spēcīgā lietus dēļ tika atcelti Q Open un B/V klašu otrie braucieni, līdz ar ko šīm klasēm uzvarētāji tika noteikti tikai pēc pirmā brauciena rezultātiem. Pēc ilgāka pārtraukuma trasē atgriezās Rinalds Kirilko, kurš pārsteidza daudzus, 18 sportistu konkurencē izcīnot 9. vietu Q Open klases braucienā. Savukārt B/V klases braucienā komandas ekipāžai – Jānim Sedleniekam & Ģirtam Indrijaitim 9. vieta.

Sacensības sākās labi, bet ne tik labi beidzās. Kvalifikācija nav mūsu stiprākā puse, uzrādījām vien 12. apļa laiku. Braucienā Jānis noķēra labu starta momentu un no pirmā līkuma atradāmies starp vadošajām TOP 5 ekipāžām, bet pēc trampalīnu sekcijas kreisajā līkumā tieši mums priekšā apgāzās cita ekipāža. Cenšoties neuzbraukt virsū, noslāpa motociklis, līdz ar ko zaudējām vairākas vērtīgas pozīcijas, līdz ar ko finišā bijām vien 9., kas priekš mums tomēr nav slikti.” atzīst Ģirts.

Nākamās sacensības jau šajā svētdienā Dobelē, kur tiks aizvadīts Latvijas čempionāta 4., pirmspēdējais, posms.

Tiekamies trasē!

09.07.2019