Noslēgusies nedēļas nogale saulainajā Aizputē

Šajā nedēļas nogalē tika ierūcināta Aizpūte. Sestdien Misiņkalna mototrasē uz starta stājās Latvijas Junioru un Amatieru čempionāta klases, bet svētdien - Latvijas čempionāta pārstāvji. Aizvadītas divas adrenalīna pilnas dienas, kurās neiztikām ne bez sīvām cīņām, ne tehniskām ķibelēm un kritieniem. 

 

Pirmie trasi sestdien ierūcināja Q50R, Q50 un Q70 klašu pārstāvji. Q50R klasē vietu uz pjedestāla trešā pakāpiena izcīnīja Roberts ValdmanisQ50 klasē pārliecinoši abi braucieni un uzvara posmā Kārlim Straubergam, savukārt viņa komandas biedram Artūram Šneideram 1. braucienā tehniskas ķibeles, kas lika izstāties no brauciena. Bet uz 2. braucienu mocītis tika savests kārtībā un 3. vieta, izcīnot svarīgus čempionāta kopvērtējuma punktus. Lielisku sniegumu Q70 klasē rādīja Martins Puhaļskis, kuram Aizputē augstā 2. vieta. 

Uz Aizputes posmu bija ieradies arī Tanels Podra un Josefs Esma, kurus šosezon saucam par „savējiem”. Q100 klasē Tanelam augstā 4. vieta, savukārt Josefam Q  Junioru klasē 2. vieta.

Q Hobby klasē komandu pārstāvēja Monta Dišlere-Kirilko un Edijs Bērtiņš. Arī šajā posmā Montai vieta uz pjedestāla – 3. vieta, savukārt Edijam – 6. vieta. Jāpiemin, ka abi sportisti šajā posmā cīnījās ar tehniskām ķibelēm, kuras līdz pat otrā brauciena startam neizdevās īsti atrisināt.

Par uzvaru Q Amatieru klasē Aizputē sīvi cīnījās Reinis Bicāns.Uzvara 1. braucienā turpinājās ar nervus kutinošu cīņu 2. braucienā. Atrodoties 2. pozīcijā, Reinis bija pietuvojies brauciena līderim, kad tika pieļauta kļūda, kas rezultējās ar spēcīgu kritienu. Kritiena rezultātā Reinis tika nogādāts ātrās palīdzības aprūpē un aizvests uz slimnīcu, kur tika konstatēts, ka ir sasistas nieres, galva un ir spēcīgas kakla un muguras muskuļu sāpes. Šobrīd Reinis vēl atrodas slimnīcā un novēlam viņam ātru atveseļošanos un drīzu atgriešanos atpakaļ trasē!

Lielisks arī šajā posmā bija Q Veterānu pārstāvis Jānis Kirilko, kuram, tāpat kā 1. posmā Elkšņos, izdevās izcīnīt dienas kopvērtējumā 2. vietu. Uz posmu bija ieradies arī Daniels Baltais, bet, diemžēl,veselības problēmu dēļ Daniels pēc kvalifikācijas pieņēma lēmumu baucienos nepiedalīties un atbalstīt komandas biedrus trases malā, krājot spēkus nākamajam posmam.

Uz Aizputi bija ieradušies arī 41 Iesācēju klases pārstāvis, kuru vidū bija Ansis Ansēvičs. Divu braucienu summā Ansim izdevās ierindoties 8. vietā, pēc diviem sacensību posmiem ierindojoties 7. vietā čempionāta kopvērtējumā.

 Pārsteigumu komandai un skatītājiem sagādāja Valters Dišlers-Kirilko. Parasti Valteru mēs bijām pieraduši vērot uz četriem riteņiem, bet Aizputē Valters kāpa uz solo motocikla, startējot MX14+ klasē. Savās debijas sacensībās ar solo motociklu Valteram izdevās izcīnīt 20. vietu. Kopā ar Valteru trasē devās arī Ričards Birģelis, kuram posmā 16. vieta.

Ar tehniskām ķibelēm posmā cīnījās arī B/V Veterānu klases pārstāvji Kaspars Tučis & Oskars Kuzņecovs. Pēc 1. brauciena tika konstatēta problēma ar motociklu, kas tika atrisināta vien neilgi pirms 2. brauciena starta, kas dienas noslēgumā rezultējās ar vietu uz pjedestāla trešā pakāpiena.

Svētdien uz starta stājāmies krietni mazākā pulkā. Otro dienu uz starta stājās Ansis Ansēvičs, šoreiz startējot MX2 Junioru 2T klasē, kurā izdevās izcīnīt 14. vietu.

Uz starta stājās arī Valters Dišlers-Kirilko, šoreiz startējot ar mums ierasto kvadraciklu Q OPEN klasē. Valteram dienas kopvērtējumā izdevās ierindoties 5. vietā, tiesa ar tādu pašu punktu skaitu kā 3. un 4. vietas pārstāvjiem.

Pēc ilgāka pārtraukuma savas pirmās motokrosa sacensības aizvadīja arī Q OPEN klases pārstāvis Ričards Zālīte. Ričardam diena iesākās visnotaļ veiksmīgi – neskatoties uz neseno rokas pirksta operāciju, viņam izdveās uzrādīt kvalifikācijas ātrāko apļa laiku. Veiksmīgs arī 1. brauciens, finišu sasniedzot 3. pozīcijā, bet, diemžēl, veiksme nedaudz aptrūkās 2. braucienā, kad, atrodoties 4. pozīcijā, nolūza motocikla kāpslis, liekot samazināt ātrumu. Atlikušais brauciens tika mierīgi nobraukts, lai tiktu iegūti vērtīgi kopvērtējuma punkti.

B/V OPEN klasē uz starta stājās Kristaps Rozenbergs & Lotārs Aleksejevs, kuriem izdevās ierindoties 6. vietā.

Šo sacensību nogali veltījām mūsu komandas biedram Elvijam Muceniekam, kurš pāris nedēļas atpakaļ piedzīvoja neveiksmīgu kritienu Pasaules čempionāta blakusvāģiem posmā Spānijā. Gan mēs, gan Elvijs sakām lielu paldies ikvienam sportistam un draugam, kurš uzlīmēja speciāli veidoti uzlīmīti uz motocikla, sniedzot atbalstu Elvijam. Liels, liels Jums paldies!

Divas saulainas sacensību dienas Aizputē noslēgušas un nu laiks gatavoties nākamajām sacensībām. Tiekamies trasē!

06.05.2018