Pirmās sacensības aizvada Inta

1. Latvijas čempionāta posmā Aizputē 26. aprīlī pirmo reizi uz starta stājās mūsu komandas “x99/Slīterāni” pārstāve Inta Lapsiņa. Viņai kā uzdevumu devām izturēt un sasniegt abu braucienu finišus. Pirmais brauciens tika aizvadīts veiksmīgi un finišēja 14. vietā (kopā 17 dalībnieku), taču otrajā braucienā pieredzes trūkuma dēļ pieļāva kļūdu starta pirmajā līkumā, kvadracikls noslāpa un bija nepieciešama mūsu komandas dalībnieku palīdzība no malas. Tas nav atļauts, un galvenais tiesnesis, pamatojoties uz nolikumu, brauciena rezultātu anulēja. Neskatoties uz to, mēs esam gandarīti par Intas pirmajām sacensībām un viņa noteikti uzvarēja ar labākajiem atbalstītājiem – tie bija ieradušies pat no tālās Ziemeļvidzemes.

Inta ieguva plašu pirmo pieredzi un emocijas. Viņas viedoklis par to:

“Kvalifikācijā iepazinos ar trasi un uztraukums vairs nebija tik liels, jo zināju, kas mani sagaida. Protams, nekas viegls. Mans uztraukums domāju krasi atšķīrās no pārējiem dalībniekiem, jo viņu galvenā cīņa notiek ar konkurentiem, man pagaidām – pašai ar sevi. Izņēmums ir starts, jo tajā mums ir jādodas visiem reizē un spriedze ir ļoti augsta.

Apzināti startu uzsākšana man nekad nav trenēta, tikai teorētiski apstāstīta, un pāris reizi praktiski izmēģināts tā princips. Pirms sacensībām brālis vēl vairākas reizes pieteica, ka man startā ir jābrauc prātīgi pa beigām, jo tam ir jākrāj pieredze. Gluži pa pēdējo nesanāca, bet viss bija veiksmīgi un galvenais – brālis apmierināts.

Otrais starts bija pilnīgi pretējs. Iedomājos, ka varu nekoncentrēties uz to, ka jābūt pēdējai, jo likās, ka tas notiks pats par sevi. Koncentrējos uz 5 sekundēm un krītošo starta barjeru. Attapos, ka kalnā eju augšā pa priekšu – apmēram 3./4. pozīcijā. Bremzēt likās par vēlu, tādēļ, lai izvairītos no sadursmes un netraucētu pārējiem dalībniekiem, braucu uz pirmā līkuma ārējo malu. Līkumā saņēmu sitienu pa sānu no cita kvadracika, iebraucu smilšu valnī, noņēmu gāzi, ātri nenoreaģēju, neizspiedu sajūgu un, protams, noslāpa! Tā kā manam mocītim nav starteris, lai to iedarbinātu ir nepieciešama komandas biedru palīdzība, kas trasē nav atļauta. Vismaz prieks, ka braucienu atļāva nobraukt līdz galam un tikai pēc tam rezultāts tika anulēts.

Trasē braucu prātīgi.  Bija grūti, īpaši otrajā braucienā, kad rokas jau ir nogurušas, bet trase ir vēl smagāka bedru dēļ. Savu sniegumu nevērtēju pēc vietām, bet gan sajūtām un pašas progresu. Priekš pirmajām sacensībām uzskatu, ka bija labi, tomēr šāda braukšana nav pieļaujama sezonas otrajā pusē. Ir vēl daudz pamata lietas, pie kurām jāstrādā un jāprogresē.

Ar lielu smaidu atceros savus atbalstītājus un komandas biedrus, kuri man nodrošināja visu nepieciešamo – lielisku tehniku un labākās emocijas. Man atlika tikai doties trasē. Ceru Jūs visus satikt arī nākamajos motokrosos.

Īpašs paldies labdarības iniciatīvai “LabieDarbi.lv” , komandai „x99.lv/Slīterāni”, firmai „Safe”un bruģēšanas firmai SIA “Archa” par atbalstu!”

Nākamais motokros, kur startēs Inta, ir šo svētdien Lietuvā Rokiški mototrasē

28.04.2014