Pirmās sacensības šogad aizvadītas

Nedēļas nogalē tika aizvadītas motokrosa sezonas atklāšanas sacensības motocentrā „Zelta Zirgs” Ķegumā, kur risinājās pirmais Baltijas Izaicinājuma kauss.Motokross risinājās divas dienas un sestdien mūsu klubu pārstāvēja Kvadru un Amatieru klases braucēji, bet svētdien uz starta izgāja MX 85 un MX2 klases braucēji.

Amatieru klasē  Kristers Millers #126 kvalifikācijā no 29 sportistiem uzrādija 9. laiku. Pirmajā braucienā pēc nepārāk laba starta tiek izcīnīta 10. vieta. Otrajā braucienā startā kritiens un īsajā braucienā augstāk par 21.vietu neizdodas tikt. Trešajā braucienā startā Kristers izvēlas stāties ārmalā un starts izdodas bez kritiena un uzsākts ap 18.-20. vietu. Brauciena laikā tiek vairāki braucēji apsteigti un finišā 10. vieta. Trīs braucienu summā izcīnīta 13. vieta.

Kvadru klasē mūsu komandu pārstāv 4 braucēji un viss augstāko vietu starp 29 braucējiem izdodas izcīnīt Valteram Dišleram Kirilko #177. Valteram kvalifikācijā īsti nedarbojas motocikls un jāsamierinās ar 10.vietu. Uz pirmo braucienu tiek uzlabots mocis, bet kā vēlāk izrādās, tad tomēr ne visas vainas novērstas un motocikla defekta dēļ viņš spiests izstāties. 2.braucienā labs starts un braucienā 5.vieta. 3.braucienā Valters uzsāk ļoti labi un visu braucienu sīvi cīnās ar Kristapu Venbergu par 2.vietu, bet šoreiz nedaudz pietrūkst un jāsamierinās ar 3.vietu finišā. Diena tiek noslēgta augstajā 6.vietā. Sportists nav īsti apmierināts ar tehniku, pie kuras tagad ir jāpiestrādā, lai nakamās sacensībās var cīnīties par visaugstākām vietām.

Ričards Zālīte #699 kvalifikācijā izcīna 16. vietu. 1.braucienā laicīgi ierodas starta zonā un konkurentu kavēšanās dēļ tiek pie starta barjeras pirmās rindas, kas vieš lielākas cerības braucienam. Braucienu Ričards uzsāk labi, bet kļūdas braucienā liedz cīnīties par augstāku vietu un finišā astotais. Otrajā braucienā mēģinot apsteigt vienu braucēju, tiek piedzīvo liels kritiens un īsajā braucienā pēc kritiena augstāk par 15.vietu neizdodas tikt. Uz trešo braucienu mocis tiek savests kārtībā un brauciens izvēršas veiksmīgs, finišā 9.vieta. Kopvērtējumā izcīnīta 10.vieta, kas ir ļoti labs rezultāts stap Quad Pro braucējiem, jo Ričarda pamata klase šogad ir Quad Iesācēji.

Ainis Daģis #599 kvalifikācijā izcīna14.vietu. 1.braucienā lielāko brauciena daļu cīņa ar komandas biedru Ričardu un finišā 7.vieta. 2.braucienā nepārāk labs starts un brauciena laikā īsti nevadas moci un finišā 11.vieta. Pēc otrā brauciena tiek meklēta problēma, kāpēc mocis slikti vadās un izrādijās, ka ir pārlūzusi priekšējā atspere un trešais brauciens jāskatās no malas. Izlaižot vienu braucienu Ainim jāsamierinās ar iegūto 14.vietu.

Monta Dišlere Kirilko #25 kvalifikācijā uzrāda 20.ātrāko apļa laiku. Visi braucieni tiek aizvadīti ļoti veiksmīgi un pa braucieniem 11., 12. un 11.vieta, kas dienas kopvērtējumā deva augsto 12.vietu. Jāņem vērā, ka viņa cīnījās ar viesiem vīriem un nekādas atlaides un garām laišanas nepieļāva.

Svētdien cīņā devās MX2 un MX 85 braucēji. MX 85 klasē mūsu komandu pārstāvēja Jēkabs Kurmis #21. Šīs viņam bija pirmās sacensības ar jaudīgāku 85 cc mocīti. Satraukums liels, jo kvalifikācijā piedalās 50 braucēji. Jēkabs veic pāris apļus un nobrauc malā ar tehnikas defektu, kuru neizdodas uzraiz salabot un diemžēl šoreiz neizdodas kvalificēties.

MX2 klasē no mūsu komandas ātrākais bija Andis Valts #399. Jau kvalifikācijā bija vērojam liela cīņa starp vadošajiem braucējiem un Andis to noslēdz 8.vietā no līdera atpaliekot nieka 1,9 sekundes. Pirmā brauciena starts veiksmīgs un braucienu uzsāk 8.vietā, bet brauciena laikā vieta tiek uzlabota un finišā sestais. Otrais brauciens arī tiek aizvadīts labi un 8.vieta. Trešais brauciens tiek aizvadīt ne pārāk veiksmīgi, jo startā ap 12.vietu, ātri izdodas pakāpties uz 8.vietu, bet tad kritiens un finišā jāsamierinās ar 11.vietu. Dienas kopvērtējumā 8.vieta.

Dāvis Kurmis #25 visu kvalifikācijas laiku mocās ar tehnikas problēmām, bet dažas minūtes pirms beigām tās izdodas nedaudz novērst un tiek uzrādīts 26.laiks. Pirmie divi braucieni startā tiek uzsākti ļoti labi, tikai katram brauciena savādāks finišs. Pirmā braucienā tiek izcīnīta augstā 12.vieta, bet otrā braucienā cīņā par 9.vietu tiek piedzīvots kritiens un finišā jāsamierinās ar 23.vietu. Trešais brauciens iesākas pagalam neveiksmīgi un braucienu uzsāk no beigām. Brauciena laikā izdodas nedaudz pakāpties un finišā 27.vieta. Dienas kopvērtējumā 19.vieta. Dāvim šīs bija debijas sacensības MX2 klasē un bija redzams, ka vēl pieliekot pie stabilitātes un braukšanas būs iespēja cīnīties šīs klases braucējiem.

Liels paldies komandas atbalstītājiem un faniem, ar Jūsu atbalstu mūsu rezultāti ir labāki. Tagad komanda un braucēji jau sākuši gatavoties nākamām sacensībām, kas pēc divām nedēļām risināsies Aizputē, kur risināsies Latvijas Čempionāta 1.etaps. Tiekamies trasē!!!

14.04.2014