Ričardam laba debija Quad open klasē

Nedēļas nogalē Ķegumā risinājās Baltijas Izaicinājuma kauss un tājā Quad open klasē debitēja mūsu komandas braucējs Ričards Zālīte. Debija izdevās laba, jo trīs braucienu summā izcīnīta augstā 10. vieta. Labākam rezultātam patraucēja smagais krities 2.braucienā.

Ričarda komentārs par sacensibām:"Divas dienas pirms sacensībām, izlēmām ka brauksim uz Ķegumu, jo iepriekš nebija plānots startēt šais krosā. Kvalifikācijā mēģināju aprast ar trasi un visos apļos,kad mēģināju uzbraukt ātrāku apli bija kļūdas. Kvalifikāciju noslēdzu tikai 16.vietā.

Pirms pirmā braucienu domāju, kur lai stājos startā, jo esmu pirmais otrā rindā, bet ierodoties boksā man paziņo,ka pie barjera dodos kā astotais, jo izrādijās, ka vairāki neievēro laiku un ierodas boksos ārpus atļautā laika un attiecīgi iziet pie barjera kā pēdējie.Starts salīdzinoši labs un jau no brauciena sākuma uzsāku cīņu par 7. vietu ar komandasbiedru Aini. Izdodas apsteigt viņu, bet kļūda un atkal aiz viņa. Braucienu pabeidzu 8.vietā.

Otrajā braucienā starts netik labs, bet pirmajā līkumā izdodas veiksmīgi apsteigt pāris braucējus. Cīņā ar vienu no konkurentiem trešajā aplī kļūdos un smags kritiens. Pēc kritiena turpināju braucienu, bet īsā braucienā neko vairs nepaspēju iedzīt un jāsamierinās ar 15.vietu.

Trešajā braucienā devos ar lielu apņemšanos, starts sanāk mazliet labāks un trasē dodas ap 12. pozīciju. Brauciena laikā izdodas pakāpties līdz 10.vietai un tā arī finišēju. Trīs braucienu summā arī izcīnīta 10.vieta, kas priekš debijas Q open klasē un Baltijas jūras izaicinājuma kausa bija ļoti labs rezultāts, jo šogad mana pamatklase ir Quad iesācēji. Ātrums pietrūka priekš sprintiem, bet 20 min braucienā jutos ļoti labi.

Paldies gribu teikt visiem, kas trases malā mani atbalstīja, ģimenei, komandai X99/Slīterani, Jāni Lapsiņam un Laiprieks.lv"

Nākamās sacensības 26.aprīlī Aizputē, kur risināsies pirmais Latvijas čempionāts.

14.04.2014