Startējusi 2018. gada motokrosa sezona

Mūsu komandai motokrosa sezona sākusies arī Latvijā. Noslēdzies iespējams viens no garākajiem motokrosa sacensību posmiem, aizvadot pirmo Latvijas Junioru un Amatieru čempionāta posmiem. Pirmais posms kā ierasts pārsteigumu pilns – var redzēt kurš pa ziemu vairāk trenējies un kādus trikus iemācījies.

 

Šodien Elkšņos norisinājās Latvijas Junioru un Amatieru čempionāta pirmais posms, kurā pie starta barjeras stājās arī mūsu komandas sportisti. Kā pirmie motokrosa sezonu atklāja mūsu mazākie kvadraciklu sportisti. Q50 Rūķu klasē 2. vietu dienas kopvērtējumā izcīnīja Roberts Valdmanis. Ar pārliecinošām uzvarām Q50 klasē sezonu iesāka pērna gada čempions Kārlis Straubergs. Savukārt uz Q50 klases pjedestāla trešā pakāpiena dienas noslēgumā kāpa Artūrs Šneiders. Ar Kārli un Artūru trasē kopā devās arī Martins Puhaļskis, startējot Q70 klasē. Braucienos izcīnītas 2. un 3. vieta, kas Martinu ierindoja 3. vietā dienas kopvērtējumā.

Par "savējo" šosezon varam saukt arī Igaunijas sportistu Tanelu Podru. Tanels šodien startēja Q Juniori klasē, kurā izcīnīja 6. vietu.

Pēc tam uz starta stājās Q Veterāni, Q Hobby un Q Amatieri klases pārstāvji. Lielisku sniegumu savā debijas gadā Q Amatieri klasē uzrādīja Reinis Bicāns. Neskatoties uz neveiksmīgo saķeršanos ar citiem sportistiem 1. brauciena startā, Reinis spēja izcīnīt uzvaru 2. braucienā, kas dienas kopvērtējumā viņu ierindoja augstajā 2. vietā! Q Amatieri klasē startēja arī Rinalds Dišlers-Kirilko, kuram 1. braucienā 4. vieta, bet 2. braucienā, tehniskas ķibeles dēļ, nācās izstāties.

Lielisku sniegumu uzrādīja Q Veterānu klases sportists Jānis Kirilko, kuram šajā klasē 2. vieta. Savukārt neveiksmīgi braucieni Danielam Baltajam, kuram nācās samierināties vien ar 6. vietu posmā.

Visus, ieskaitot sevi, pārsteidza Monta Dišlere-Kirilko, kura pēc pusotra gada pārtraukuma, nu jau māmiņas lomā, atgriezās sacensībās. Šosezon startējot Q Hobby klasē, Monta jau kvalifikācijā pieteica konkurentiem, ka viņas spēks nekur nav zudis, veicot vien 3 kvalifikācijas apļus, uzrādot ātrāko apļa laiku Q Hobby klasē. Pirmo braucienu iesākot 3. pozīcijā, Monta ātri vien nokļuva līderes pozīcijā, vinnējot braucienā. Līdzīgu scenāriju Monta atkārtoja arī 2. braucienā, posmā svinot pirmo sezonas uzvaru!

Q Hobby klasē konkurenci Montai sagādāja arī Edijs Bērtiņš, kuram posmā 4. vieta, un Džeina Rendija Triba, kura dienas kopvērtējumā izcīnīja 5. vietu.

Šosezon komandas sastāvu ir papildinājušas divas B/V Veterānu ekipāžas – Kaspars Tucis & Oskars Kuzņecovs un Intis Siliņš & Dzintars Krūmiņš. Posmā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kaspars ar Oskaru, bet Intim ar Dzintaru 7. vieta.

Sezonas pirmās sacensības lieliski aizvadīja arī MX Iesācēju klases pārstāvji. Ansim Ansēvičam, stājoties pretī 40 konkurentiem, izdevās izcīnīt augsto 6. vietu, savukārt, Kasparam Gobiņam posmā 16. vieta.

Debiju MX 14+ klasē aizvadīja Ričards Birģelis, kuram šodien gāja vissmagāk. 33 sportistu konkurencē Ričadam izdevās iegūt vien 26. vietu.

Paralēli mūsu startiem Elkšņu mototrasē, Ķesterciemā norisinājās Cross Country sacensības, kurās uzvaras laurus Quad klasē plūca Ričards Zālīte!

Visnotaļ pozitīvi esam iesākuši jauno motokrosa sezonu un ceram, ka šī sezona turpināsies uz pozitīvas nots. Kamēr pirmie komandas pārstāvji ir iesildījušies gaidāmajai sezonai, tikmēr Latvijas čempionāta pārstāvji gaida 6. maiju, kad Aizputē sāksies arī viņu sezona.

Tiekamies trasē!

14.04.2018
Atbalstītāji