Stelpe, saturies!

Jau šajā nedēļas nogalē vienas no spraigākajām un aizraujošākajām cīņām būs vērojamas tepat Latvijā, Pīlādžu mototrasē. Tieši Stelpē tiks dots starts 10. Pasaules blakusvāģu čempionāta posmam un 3. Eiropas čempionāta posmam kvadracikliem. Pie starta barjeras Stelpē stāsies arī vairāki mūsu komandas sportisti, cīnoties par vietu uz pjedestāla augstākā pakāpiena.

 

 

Par punktiem Eiropas čempionātā kvadracikliem sacentīsies Kristaps Veinbergs un Kevins Sārs, kurš šogad komandu pārstāv Latvijas čempionātā. Kevina mērķis šogad ir skaidrs – kļūt par Eiropas čempionu, bet tas nedaudz tika apdraudēts, kad čempionāta pirmajā posmā Nīderlandē tika piedzīvotas vairākas tehniskas problēmas, tāpēc katrs izcīnītais punkts Stelpē ir no svara!

 

Kristaps:”Vēlos šajā nedēļas nogalē parādīt savu labāko sniegumu šosezon. Esmu gatavs pacīnīties ar Eiropas stiprākajiem vīriem. Šis būs lielisks treniņš, lai sagatavotos noslēdzošajiem Latvijas čempionāta posmiem.

 

Kevins:”Ar nepacietību gaidu sacensības un cerams, ka viss noritēs bz aizķeršanās. Laika ziņas sola, ka būs 30 grādu karstums, kas nozīmē, ka priekšā gaidāma smaga nedēļas nogale. Pašreiz atrodos čempionāta kopvērtējuma 6. vietā un vienīgais ceļš ir augšup!

 

Uz Stelpi dosies arī šī brīža Pasaules čempionāta kopvērtējuma 2. pozīcijas komanda – Valentīns Žirū & Elvijs Mucenieks. Viņiem trasē piebiedrosies arī Uvis Vasiļenko & Kaspars Krievs, kuri savu debiju Pasaules čempionātā piedzīvoja pērn tieši Stelpē. Savukārt pirmā pieredze Pasaules čempionātā šoreiz būs Kristapam Rozenbergam, startējot kopā ar Lotāru Aleksejevu.

 

Elvijs:”Līdz šim sezona ir bijusi ļoti ražena un uz izšķirošo sezonas izskaņu gribās salikt visus savus spēkus kopā. Stelpe ir mājas trasē, tāpēc lielāka atbildība, bet motivācijas mums netrūkst un gribās uzvarēt mājas posmā.

 

Uvis:”Manuprāt, šogad dodamies uz Pasaules čempionāta posmu Stelpē ar lielāku uztraukumu kā pagājušogad, jo Kaspars vēl tikai atgūstas no rokas lūzuma, kompensējot savu darbu vairāk ar otru roku. Pus sezonu esam cīnījušies ar tehniskām problēmām, kuras visdrīzāk esam novērsuši. Solās būt karsti, bet tas nebaida, esam aizvadījuši vairākus treniņus, ieskaitot arī Stelpē. Primārais, protams, ir nokvalificēties un tas ir arī šo dienu galvenais mērķis, lai pasākums būtu izdevies uz visiem 100%!

 

Kristaps:”No sacencībām gaidu vēl nebijušas sajūtas un emocijas, jo tā man būs pirmā reize, kad piedalīšos tik liela mēroga sacensībās. Tiekšos uz labiem rezultātiem, bet, protams, būšu apmierināts ar jebkādu iznākumu, jo būšu ieguvējs jau vien, gūstot pieredzi, piedaloties pasaules čempionātā.

 

Lotārs:”Tagad cītīgi gatavojam visu tehniku, lai viss būtu labi. Sajūtas ir tādas pašas kā pirms parasta Latvijas čempionāta posma, varbūt tāpēc, ka pagājušogad jau braucu Pasaules čempionāta posmā. Iespējams vairāk jāiespringst uz dažādiem sīkumiem, bet tā esmu mierīgs. Un, protams, galvenais mērķis ir kvalificēties svētdienas finālbraucieniem.

 

Diemžēl uz starta Pilādžu mototrasē šoreiz nemanīsim Kristofu Santermansu & Lauri Daideru, jo Kristofs joprojām atgūstās no iegūtās rokas traumas Ķeguma posmā.

 

Līdz sacensībām atlikušas vien pāris stundas un ar satraukumu gaidām, kad varēsim sacensties ar Pasaules un Eiropas ātrākajiem sportistiem. Ikviena līdzjutēja atbalsts mums ir svarīgs, tāpēc tiekamies trasē!

 

Foto: Jens Korner

10.08.2017