Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Kausa II posms

Šodien Saldū tika aizvadīts Latvijas Kausa 2. posms, paralēli norisinoties Oskara Kalpaka piemiņas kausa sacensībām komandu vērtējumā. No komandas uz starta stājās vien 6 sportisti. Kā mēs sakām – galvenais nav kvantitāte, bet kvalitāte, kas šodien arī pierādījās. Uzrādot teicamus rezultātus individuālajos vērtējumos, kopā tika izcīnīta 2. vieta komandu vērtējumā.

Kā ierasts pirmie uz starta stājās mazāko klašu sportisti. MX50 klasē joprojām nepārspēts palika Ričards Alens Gaļcins, svinot uzvaras abos finālbraucienos un dienas kopvērtējumā, nostiprinot savas līdera pozīcijas ne tikai Latvijas Kausa, bet arī Latvijas Junioru čempionāta vērtējumā (šajā posmā ieskaite gāja arī Latvijas Junioru čempionāta kopvērtējumā).

MX65 klasē teicamu sniegumu parādīja Jānis Mārtiņš Reišulis. Pirmajā braucienā finišu izdevās sasniegt 4. pozīcijā, bet otrajā braucienā lielisks starts, kas brauciena sākumā ļāva jau ieņemt otro pozīciju. Pēc pāris apļiem Jānis bija noķēris līderi un turpināja cīņu par 1. vietu, taču pēdējā aplī tika pieļauta kļūda, kā rezultātā kritiens. Neskatoties uz šo kļūdu, Jānim izdevās finišēt 2. pozīciju, par sekundi apsteidzot aiz muguras esošo konkurentu. Neatlaidība un cīņasspars dienas noslēgumā rezultējās ar vietu uz pjedestāla otrā pakāpiena!

Savukārt MX85 klasē savus spēkus pārbaudīja vecākais brālis Kārlis Alberts Reišulis. Aizvadīti stabili braucieni, izcīnot 6. un 5. vietu, kas dienas kopvērtējumā Kārli ierindoja 5. pozīcijā.

Kupls skaits sportistu bija Iesācēju klasē, pie starta barjeras stājoties 29 sportistiem. Lieliski braucieni padevās Ričardam Birģelim, kurš abos braucienos ierindojās 2. pozīcijā, dienas kopsummā izcīnot 2. vietu un čempionāta kopvērtējumā pakāpjoties uz 2. pozīciju.

Neveiksmīgs posms šoreiz Austrim Silauniekam, kurš startēja A16+ klasē. Abos braucienos pieļautas vairākas nelielas kļūdas, kas dienas noslēgumā neļāva ierindoties augstāk par 9. vietu posmā.

Pēc ilgāka pārtraukuma pie starta barjeras stājās Mareks Lavrovs (A35+). Pārsteigumu saviem konkurentiem un skatītājiem Mareks sagādāja kvalifikācijā, pusi no brauciena laika veicot ar retro 125cc divtaktu motociklu. Uz braucieniem Mareks iemainīja šo jaudīgo spēkratu pret savu ierasto motociklu un braucienos, kā arī dienas kopvērtējumā, izcīnīja 2. vietu.

Negaidīts pārsteigums mūs sagaidīja arī dienas noslēgumā. Ņemot vērā, komandas sportistu nelielo skaitu, necerējām ierindoties komandu vērtējuma labāko TOP3, taču, pateicoties vīru lielajai atdevei un cīņassparam, spējām izcīnīt 2. vietu!

Nākamās sacensības nākamajā nedēļas nogalē Stelpē, kur tiks aizvadīts Pasaules čempionāta posms blakusvāģiem un trešais Eiropas čempionāta posms kvadracikliem. Komandu Stelpē pārstāvēs Elvijs Mucenieks, Lauris Daiders, Kristaps Veinbergs, Uvis Vasiļenko & Kaspars Krievs un Kristaps Rozenbergs & Lotārs Aleksejevs.

Tiekamies trasē!

 

06.08.2017